204365-2021 - ResultatSverige-Bromma: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende managementkonsulter inom inköp
Referensnummer: 21MB139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall söker managementkonsulter inom inköpsområdet. Ramavtalet ska täcka beställarens behov av att kunna avropa seniora och juniora projektledare och utredare för genomförande av olika utrednings- och implementationsuppdrag inom inköpsområdet.
Typuppdrag:
— Strukturera och tydliggöra inköpsverksamheten med avseende på organisation, beslutsprocesser, arbetsprocesser- och rutiner, ansvarsgränser och mandat,
— Utreda samt implementera kategoristyrning,
— Utreda och implementera systemstöd inom inköpsområdet,
— Metodstöd vid förändringsledning och projektledning av inköpsprojekt,
— Databearbetning och stöd vid framtagande av strategier,
— Övriga utredningar inom inköpsområdet.
Upphandlingen omfattar inte genomförande av inköp/
Upphandlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster, 79720000 Utredning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen