204385-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Post- och budtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Post- och godshantering
Referensnummer: SU FV-3574-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi emotser ert anbud avseende Post- och godshantering inom Stockholm universitets (SU) ytor i enlighet med upphandlingsdokumentet och däri förtecknade handlingar.
Upphandlingen avser en del, d.v.s. en leverantör antas.
Tecknat ramavtal kommer att kunna användas av SU:s samtliga institutioner, enheter, stiftelser och andra organisationer med anknytning till SU, i fortsättningen kallade beställare (B).
UF3.1.1 UPPHANDLINGSFÖRFARANDE
Upphandlingen genomförs som öppet förfarande enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).