204394-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-stöd för diarium, ärendehantering och förtroendemannaregister
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för diarium, ärendehantering och förtroendemannaregister
BeskrivningNu genomför Luleå kommuns Inköp, på uppdrag av kommunstyrelseförvaltningen, kansliet en upphandling avseende kontrakt på ett IT-stöd för diarium, ärendehantering och förtroendemannaregister inkl implementation samt service support och underhåll.
Intern identifierareKLF 2026/447
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIT-stöd för diarium, ärendehantering och förtroendemannaregister