204402-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Parkskötsel – Vinterväghållning och viss parkskötsel Enskede- Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck och Skärholmens Stadsdelsförvaltningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning och viss parkskötsel Enskede- Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck och Skärholmens Stadsdelsförvaltningar
BeskrivningVinterväghållning och viss parkskötsel Enskede- Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck och Skärholmens Stadsdelsförvaltningar
Intern identifierareFAR 2025/856
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVinterväghållning och viss parkskötsel Enskede- Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck och Skärholmens Stadsdelsförvaltningar