2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1325 Ramavtal Byggarbeten Flen
Beskrivning: Entreprenaden avser byggarbeten i aktuellt fastighetsbestånd som förvaltas av beställaren. Arbetena kan innefatta planerade och oplanerade arbeten som ombyggnad, reparation och service. Löpande servicearbeten utförs med fast timpris som avropas fortlöpande under avtalstiden. Beställaren förbehåller sig rätten att tillhandahålla anvisat material utan påslag för Entreprenören. Entreprenaden gäller arbete i allmänna utrymmen, lägenheter, lokaler och utemiljö.
Intern identifierare: TI 2024-1325
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000