204457-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård AlbaNova Universitetscentrum
Referensnummer: V-2022-0031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att få en kvalitativ och kostnadseffektiv lokalvård på AlbaNova Univeritetscentrum. Leverantören ska känna ansvar för resultatet och parterna ska ha ett gott samarbete. Målet med lokalvården är rena och trivsamma lokaler och att utförandet görs professionellt utan att störa den verksamhet som pågår i lokalerna. Kontrakt kommer att tilldelas en (1) anbudsgivare och kontraktet löper maximalt 6 år.