See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Kulturmiljö Uppdragskonsult
Beskrivning: Upphandlingen avser tillhandahållande av uppdragskonsulter inom område kulturmiljö.
Intern identifierare: KOM-417283
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra - Kulturmiljö Allmän
Beskrivning: Kompetensnivå 2
Intern identifierare: Norra - Kulturmiljö Allmän
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mellersta/Östra - Kulturmiljö Allmän
Intern identifierare: Mellersta/Östra - Kulturmiljö Allmän
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Västra - Kulturmiljö Allmän
Intern identifierare: Västra - Kulturmiljö Allmän
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Sydöstra - Kulturmiljö Allmän
Intern identifierare: Sydöstra - Kulturmiljö Allmän
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Södra - Kulturmiljö Allmän
Intern identifierare: Södra - Kulturmiljö Allmän
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Norra - Bebyggd miljö
Intern identifierare: Norra - Bebyggd miljö
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Mellersta/Östra - Bebyggd miljö
Intern identifierare: Mellersta/Östra - Bebyggd miljö
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Västra - Bebyggd miljö
Intern identifierare: Västra - Bebyggd miljö
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Sydöstra - Bebyggd miljö
Intern identifierare: Sydöstra - Bebyggd miljö
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Södra - Bebyggd miljö
Intern identifierare: Södra - Bebyggd miljö
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Mellersta/Östra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Mellersta/Östra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Norra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Norra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Västra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Västra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Sydöstra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Sydöstra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Södra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Södra - Vägsystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Norra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Norra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Mellersta/Östra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Mellersta/Östra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Västra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Västra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Sydöstra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Sydöstra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Södra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Södra - Järnvägssystemets kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Norra - Broars kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Norra - Broars kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Mellersta/ Östra - Broars kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Mellersta/ Östra - Broars kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Västra - Broars kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Västra - Broars kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Sydöstra - Broars kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Sydöstra - Broars kulturhistoriska värden
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Södra - Broars kulturhistoriska värden
Intern identifierare: Södra - Broars kulturhistoriska värden