Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Support och underhållsavtal HR-system 2023
Referensnummer: STK-2022-537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser support, underhåll, kundspecifika konfigurationer och konsulttjänster avseende befintligt HR-system Personec P med tillhörande moduler. Avtalet ska gälla från 2023-01-01 - 2028-12-31
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser support, underhåll, kundspecifika konfigurationer och konsulttjänster avseende befintligt HR-system Personec P med tillhörande moduler.