2. Förfarande
Förfarande
Titel: Otterhällan – Ekelundsgatan – Projektering VVS och sprinkler
Beskrivning: Uppdraget avser inventering, förstudie och projektering Värme, ventilation, sanitet, kyla, avfuktning för utförandeentreprenad för modernisering och upprustning av befolkningsskyddsrummet Otterhällan. Bergrummet innehåller befolkningsskydd i 3 plan samt tillhörande installationsvåningar med bergtäckning och fungerar under fredstid som parkeringsgarage.
Intern identifierare: N230U26-210
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Otterhällan – Ekelundsgatan – Projektering VVS och sprinkler