20450-2023 - ResultatSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedteknisk verksamhet
Referensnummer: RS 2022/1100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av Ortopedteknisk verksamhet och hjälpmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar, 33141740 Ortopediska skodon, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33183200 Ortopediska proteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen