2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spårtrafik på lokalbanorna Nockebybanan, Tvärbanan och Saltsjöbanan (E43x)
Beskrivning: Uppdraget omfattar utförande av kollektiv spårtrafik, underhåll och förvaltning av viss egendom och spårfordon samt infrastrukturskötsel inom spårtrafikområdena Tvärbana, Nockebybanan och Saltsjöbanan samt de övriga tjänster och åtaganden som anges i Uppdragsavtalet.
Intern identifierare: TN 2024-0066
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60200000 Järnvägstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000