204513-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvibille skola, F-6, Om- och tillbyggnad
Referensnummer: 19/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Kvibille skola, F-6
Om- och tillbyggnad för ca 200 elever.
Totalentreprenad