Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolan ska dimensioneras som en treparallellig F-3-skola och förses med tillagningskök. Förstudien utgår från Göteborgs Stads ramprogram för grundskolor och ett projektanpassat lokalprogram tas fram baserat på verksamhetens behovsbeskrivning.