Huvudsaklig CPV-kod 44421500 Armerade eller förstärkta dörrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för löpande avrop för byte av dörr-och portparti. Antal dörr- och portpartier på årsbasis beräknas till cirka 20 enkla och 10 dubbla, Uppskattningen av volymen är ungefärlig och lämnas utan ansvarsförbindelse från köparen. Entreprenaderna omfattar även oftas byte/reparation av metallparti runt dörr - portparti.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421131 Montering av dörrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen