204594-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manageringsverktyg till videokonferensinfrastruktur
Referensnummer: 17RS10563
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av ett manageringsverktyg till videokonferensinfrastruktur. Detta verktyg ska möjliggöra att Köparen kan hjälpa användare med diverse handhavandeproblem som kan uppstå i användandet av videokonferensutrustning. Det ska vara möjligt att managera flerpartsbrygga, mötesportal och CMA-klienter. Köparen har även ett behov av att kunna redovisa statistik inom regionen.