204617-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter – Specialprodukter för bageri
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecialprodukter för bageri
BeskrivningUpphandlingen avser specialprodukter för bageri till våra gymnasieskolor och YH utbildningar.
Intern identifierareKS 2024/516
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15830000 Socker och liknande produkter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSpecialprodukter för bageri