2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal: Markentreprenader 2025
Beskrivning: Detta ramavtal avser markarbeten i form av underhållsarbeten och mindre entreprenader vid samtliga av B förvaltade fastigheter. Exempel på markarbeten som ingår i ramavtalet: • Finplaneringsarbeten såsom plantering av buskar, träd, blommor, läggning av grästorv. • Beläggningsarbeten av asfalt, platsgjuten fallskyddsgummi och konstgräs. • Anläggningsarbeten i form av mindre nyanläggningar som cykelparkeringar och gräsytor samt anläggningsreparationer av befintliga anläggningar • Förberedande/ återställande av mark vid paviljonguppställning /paviljongetablering • Lekplatser/lekotoper, såväl rivning, ombyggnader som nyanläggning med lekutrustning.
Intern identifierare: SISAB 2025/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola, 45214230 Byggnation av särskola, 45236000 Markanläggning, 45236200 Markanläggning för fritidsanläggningar, 45236210 Markanläggning för lekplats
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal: Markentreprenader 2025