204707-2024 - Resultat
Sverige – Glasögon – Luppar och prismaglasögon
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLuppar och prismaglasögon
BeskrivningUpphandling av Luppar och prismaglasögon till VGRs verksamheter.
Intern identifierareRS 2024-00802
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal
BeskrivningIngen beskrivning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
BeskrivningKrav på upphandlande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 85160000 Optikertjänster