204750-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Barn- och ungdomsomsorg
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB-hem, akut och utredning
Referensnummer: UH-2017-112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser HVB-hem, akut/utredning för föräldrar och barn eller ensamplacerade tonåringar.
Upphandlingen består av fyra anbudsområden:
— Anbudsområde 1: Föräldrar och barn inom Stockholms län.
— Anbudsområde 2: Föräldrar och barn övriga Sverige.
— Anbudsområde 3: Ensamplacerade tonåringar inom Stockholms län.
— Anbudsområde 4: Ensamplacerade tonåringar övriga Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen