Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gynekologi (köpt vård)
Referensnummer: 18/215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ligger till grund för ett ramavtal med max tre (3) leverantörer inom Del 1 Bedömningsbesök och en (1) leverantör inom Del 2 Operation/Behandling.
Anbud kan lämnas på del 1 Bedömningsbesök och/eller del 2. Operation/Behandling Del 1 Bedömningsbesök och del 2 Operation/Behandling kommer att utvärderas var för sig.
Avrop kommer att ske enligt rangordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85111200 Läkarvård på sjukhus, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen