204838-2021 - PlaneringSverige-Skärhamn: Grävning och schaktning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförandeentreprenad för sluttäckning av Heås deponi
Referensnummer: Ref.nr 2021-053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförandeentreprenad för sluttäckning av Heås deponi, Tjörns kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112440 Terrassering av sluttningar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen