2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mötesutrustning, AV-teknik och digitala skärmar
Beskrivning: Ekerö kommun avser att upphandla köp av mötesutrustning, AV-utrustning och digitala skärmar. Upphandlingen omfattar produkter och tjänster inom audio- och videoområdet och skall tillgodose Ekerö kommuns behov av mötesutrustning, AV-teknik och digitala informationsskärmar samt tjänster till dessa. Behoven är kopplade till både ny och befintlig utrustning i mötes- och konferensrum, lektionssalar, hörsalar, idrottsanläggningar och vård- och omsorgsmiljöer etc. Avtalstid Avtalstiden är preliminärt fr.o.m. 2026-06-15 t.o.m. 2028-06-14. Om Ekerö kommun inte säger upp avtalet senast tre (3) månader innan det löper ut förlängs det automatiskt med ett (1) plus ett (1) år. Värde Upphandlingens uppskattade värde är 4 000 000 kr för hela avtalsperioden. Tidplan Ekerö kommun planerar att tilldela upphandlingen i maj 2026.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:67051:Lot:1