204861-2022 - Konkurrensutsättning
See the notice on TED website
Sverige-Uppsala: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst för arbetsterapeuter och fysioterapeuter/sjukgymnaster (förhandsannons)
Referensnummer
: KSN-2022-01091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en förhandsannons om en kommande upphandling av ramavtal för inhyrning av arbetsterapeuter och fysioterapeuter/sjukgymnaster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar
:
ja
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare
: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arbetsterapeuter
Del nr
: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85142000 Paramedicinska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en förhandsannons om en kommande upphandling av ramavtal för inhyrning av arbetsterapeuter.
Fysioterapeuter/Sjukgymnaster
85142100 Sjukgymnasttjänster
Detta är en förhandsannons om en kommande upphandling av ramavtal för inhyrning av fysioterapeuter/sjukgymnaster.