204877-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Stenläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 452 Naturstenentreprenad.
Referensnummer: 17/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45432112 Stenläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Östermalms Saluhall, FU DE 452 Naturstenentreprenad Riddaren 3 och Riddaren 13.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen