204877-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Överkalix: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokala busslinjer i Norrbotten_ÖVERKALIX
Referensnummer: 09:2023:059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Norrbotten AB avser att upphandla kollektivtrafik i länet med trafikstart år 2024. Linjer vilka är föremål för upphandling har trafik inom Överkalix kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen