204881-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Dental Unit 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDental Unit 2026
BeskrivningFolktandvården Skåne AB (Beställare) inbjuder härmed till anbudsgivning avseende ramavtal på komplett stationär Dental Unit inklusive behandlingsstol och operationsbelysning.
Intern identifierare2025-FTV000060
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33131000 Tandläkarinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000