204887-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Internrevision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internrevision
Referensnummer: SU FV-4567-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212200 Internrevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet (SU) erbjuder intresserade anbudsgivare att lämna anbud för internrevision. Uppdraget innebär att leverantören ska i enlighet med god redovisningssed utföra internrevision enligt upphandlingsunderlaget. Uppdraget ska utföras enligt Internrevisionsförordningen (2006:1228), ESV:s föreskrifter och allmänna råd samt universitetsstyrelsens riktlinjer. Leverantören ska leda och självständigt genomföra uppdraget.
Upphandlingens mål
Stockholms universitet vill enkelt avropa tjänster för internrevision från en (1) leverantör som är väl insatt i vad som behöver göras, tidsåtgång för revisionen samt har upparbetade processer för hur arbetet ska utföras.
Upphandlande myndighet
Stockholms universitet Organisationsnummer: 202100-3062106 91 Stockholm
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till upphandling
Stockholms universitet, i fortsättningen kallad SU, inbjuder företag, i fortsättningen kallad Anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för internrevision.
Tecknade ramavtal kommer att kunna användas av SU:s samtliga institutioner och motsvarande, i fortsättningen kallade beställare, B.