204894-2020 - ResultatSverige-Malmö: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresvärd avs andrahandsuthyrning av studentbostäder
Referensnummer: UPP 2.3.3-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet inbjuder härmed till anbudsgivning avseende hyresvärd för andrahandsuthyrning av studentbostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70130000 Uthyrning av egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen