See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd Automation inom VA
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende konsultstöd Automation inom VA.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Motala/Vadstena
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106937:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mjölby kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106937:Lot:2