204977-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter och webbshop
Referensnummer: 2-4451/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Profilprodukter som ska täcka hela verksamhetens behov.
Inbjudan till upphandling
Karolinska Institutet (KI) inbjuder er härmed att lämna anbud avseende profilprodukter och webbshop.
Bakgrund
Idag har KI ett avtal som löper ut i mars 2023. Behovet avseende profilprodukter och webbshop kvarstår.
Omfattning
Anbudsgivare ska kunna tillhandahålla en sammanhållen tjänst av:- Webbshop- Inköp och produktutveckling av profilprodukter- Profiltryck- Lagerhållning och distribution- Rådgivning- Kundsupport
KI avser att teckna avtal med en (1) leverantör som ska omfatta samtliga delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79920000 Paketering och tillhörande tjänster, 79930000 Specialdesign, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Optioner
KI har rätt att vid behov beställa säljstöd från leverantören i form av exempelvis exponering, skyltning och inventering inom ramen för KI:s fysiska försäljningskanal(er). Pris / timme lämnas i 5.8 pris.
KI har rätt att köpa in fler produkter från leverantörens sortiment utöver de produkter som utvärderas i upphandlingens underlag. Tillkommande produkter i sortimentet kommer inte ingå i upphandlingens utvärdering.