Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://ksss.se/upphandling/undersida-1/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till följande adress:
Inom ramen för Seastopprogrammet upphandlar KSSS en avsaltningsanläggning för att förse hamngäster med vatten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Huvudtanken för det renade vattnet kan tänkas att urskiljas från anbudet.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Avsaltningsanläggning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912340 Avsaltningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser nyckelfärdig avsaltningsanläggning uppsatt och fullt fungerande på Telegrafholmen i Stockholms skärgård.
Vattentank för färskvatten, Livsmedelskvalitet
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 44611500 Vattentankar
Anbudsgivaren skall offerera både avsatlningsanläggning och vattentank/ar men KSSS förbehåller sig rätten att handla upp del 1 från en part och del 2 (vattentanken) från annan part.