See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsmaterial Dialys
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial till hemodialys. De produkter som denna upphandling avser nyttjas inom Beställarens verksamheter för hemodialys och omfattar produkter som ska nyttjas för dialysbehandlingar med befintliga dialysmaskiner, 6008, 5008S, samt övrig utrustning, CDS3 och BCM.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Dialysatorer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: HDX-filter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Fistelkanyl för konventionell dialys
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Dialysat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Tillbehör som behövs för speciella procedurer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Säkerhetspropp för dialyskateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Kateterlås
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Slangfixeringsklämma
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Kateterfixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Gummiarmband "Rör inte mina kärl här"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Duschförband till CDK.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Twister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: BCM-elektroder.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Sterila start- och avslutningsset för dialysbehandling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119992:Lot:14