205027-2025 - Planering
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – RFI: Personburen strålskyddsutrustning
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI: Personburen strålskyddsutrustning
BeskrivningPersonburen strålskydd Strålskyddskläder Handskar Glasögon
Intern identifierareRS 2025-00588
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård