Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Kollektivtrafik
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planerad Ersättningstrafik för Pågatågen och Öresundstågen
Referensnummer: 381/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121100 Bussar för kollektivtrafik
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds intresserade att lämna anbud på planerad Ersättningstrafik för Pågatågen och Öresundstågen, enligt de förutsättningar som anges i denna upphandlings Upphandlingsdokument och dess bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen