Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för flexibel gastrointestinal endoskopi.
Referensnummer: UE/
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på utrustning för flexibel endoskopi. Utrustningen ska användas för diagnostiska och terapeutiska undersökningar i gastrointestinalkanalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal för senare avrop kommer att tecknas dels för utrustning, dels för tillbehör, kringutrustning och reservdelar.