205108-2020 - ResultatSverige-Klippan: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster
Referensnummer: 19/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuvs-, Klippans-, Perstorps- och Åstorps kommuner inbjuder till anbudslämning i upphandling av: Tolktjänster.
Behovet består av tolktjänster för kontakt- och telefontolkning samt tilläggstjänsten: textöversättning.
Upphandlingen kommer resultera i ett ramavtal för successiva avrop under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen