205108-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avveckling – Avveckling av The Svedberg-laboratoriet (TSL)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvveckling av The Svedberg-laboratoriet (TSL)
BeskrivningDemontering- och segmenteringsarbete samt transport och hantering av avfall The Svedberg-laboratoriet (TSL)
Intern identifierareUH2023/46
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98391000 Avveckling
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDemontering och segmentering
BeskrivningDemontering- och segmenteringsarbete The Svedbergslaboratoriet.
Intern identifierareDemontering och segmentering
Ytterligare klassificering (cpv): 14630000 Slagg, krats, järnspill och -skrot
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titeltransport och hantering av avfall för avvecklingen av The Svedbergslaboratoriet
Beskrivningtransport och hantering av avfall för the svedbergslaboratoriet
Intern identifieraretransport och hantering av avfall
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBetongarbeten
Beskrivningdemontering och segmentering av betong The Svedbergslaboratoriet
Intern identifierareBetongarbeten