205116-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Industrimaskiner – Hyra av maskiner, verktyg, bodar, mm.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av maskiner, verktyg, bodar, mm.
BeskrivningHyra av maskiner, verktyg, bodar, mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42120000 Pumpar och kompressorer, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001