205172-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diesel utan FAME på bulk
Referensnummer: 2021-O000885
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Diesel utan inblandning av FAME till reservaggregat för elförsörjning på sjukhusen i Helsingborg, Hässleholm, Kristianstad, Landskrona, Lund, Malmö, Trelleborg, Ystad och Ängelholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09134200 Dieselbränsle, 09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen