2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Östra hamnen Lidköping
Beskrivning: Lidköpings kommun kommer att genomföra en upphandling av projektet Östra hamnen i partnering. Innan upphandlingen kommer att annonseras genomför kommunen nu en marknadsdislog för att ta in information från marknaden inför framtagande av upphandlingsdokumentation.
Intern identifierare: KS 2025-198
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete