205200-2020 - ÄndringSverige-KALMAR: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförare vård- och omsorgsboende
Referensnummer: 2020-07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla utförare av vård- och omsorgsinsatser i vård- och omsorgsboende.