Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpool i Linköpings kommun
Referensnummer: Ks26 2020-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillhandahålla bilpool till Linköpings kommun med flera. Syftet med bilpoolen är att skapa kommungemensamma resurser för resande med syfte att främja trafiksäkerhet och en bättre miljö. Bilpoolen ska skapa förutsättningar för kostnadseffektiva och hållbara resor för både boende och verksamma i Linköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer info.