205277-2020 - ÄndringSverige-Halmstad: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lager och distribution av inkontinenshjälpmedel
Referensnummer: DNRGS190186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp, lagerhållning, förskrivningshantering samt distribution av upphandlade produkter för urinblåsa och tarm för Region Halland samt Kungsbacka, Falkenberg, Halmstad, Hylte, Varbergs och Laholms kommun.