205378-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastik, Idrotts- och Fritidsprodukter.
Referensnummer: 0078-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning för gymnastik och fritidsaktiviteter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris ”smått material”
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris ”stort material”
Del nr: 2