205409-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för energibesparing – Ramavtal Energisamordnare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Energisamordnare
BeskrivningRamavtal Energisamordnare
Intern identifierareSB 2025/142
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Energisamordnare