205486-2021 - ResultatSverige-Lund: Förbrukningsartiklar för tandvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning
Referensnummer: FTV/210003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Skåne inbjuder härmed till anbudsgivning avseende dentalt förbrukningsmaterial omfattande varugrupperna Ets och Bonding, Cement, Temporär fyllnad (cementmaterial), Fyllnadsmaterial, Kron och Bromaterial, Glasjonomer (fissurförsegling), Fyllnadstillbehör och Engångsmaterial. Anbud kan lämnas på en eller flera varugrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Folktandvården Skåne inbjuder härmed till anbudsgivning avseende dentalt förbrukningsmaterial omfattande varugrupperna och Bonding, Cement, Temporär fyllnad (cementmaterial), Fyllnadsmaterial, Kron och Bromaterial, Glasjonomer (fissurförsegling), Fyllnadstillbehör och Engångsmaterial. Anbud kan lämnas in på en eller flera varugrupper. Tilldelning av avtal sker per varugrupp.