Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Realtid, Trafikledning samt Presentationsstyrning för Din Tur
Referensnummer: 23/00240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser System för Realtid, Trafikledning samt Presentationsstyrning för att stödja verksamhetsbehoven hos Kollektivtrafikmyndigheten i Västernorrlands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen