2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av simhallar, Askims simhall och Kortedala simhall, Omtag
Beskrivning: Denna entreprenad avser uppförandet av 2 st simhallar i Göteborg, Askims simhall och Kortedala simhall.
Intern identifierare: 25/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Omtag efter konkurs av tidigare upphandling, dock är det ej påskyndat.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000