205551-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mammografi trailer
Referensnummer: RS 2020-02387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två trailer för mammografiscreening exklusive mammografiutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111650 Mammografiapparatur, 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 34223330 Mobila släpvagnsenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen