See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Golventreprenad
Beskrivning: Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar upprätta ramavtal avseende golventreprenader för Golv Tyresö bostäders fastighetsbestån och Tyresö kommun.Ramavtal löpande golventreprenadtjänster. Ramavtal löpande golventreprenadtjänster. Ramavtal kommer att tecknas med tre rangordnade leverantörer. Uppdraget kan komma att beröra brukare, hyresgäster och personal etc. som vid utförande kommer att vistas i lokalen eller byggnaden. Förutom varsamhet till de som befinner sig i lokalen ska utförande av uppdraget präglas av hög kvalitet inom områdena såsom tillgänglighet, säkerhet och energihushållning. Objektet omfattar: Tyresö Bostäder AB och Tyresö Kommuns fastighetsbestånd
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45431000 Golv- och plattläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120064:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45432110 Golvläggning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 3 år